DomovBlogRecenziaCanon PowerShot G1X Mark II

Canon PowerShot G1X Mark II

Canon PowerShot G1X Mark II - dlhoočakávaný nástupca obrazovo skvelého kompaktu od Canonu. Prvá generácia tohto fotoaparátu fotila výborne, ale vyčítala sa mu veľká pomalosť. Zmenila niečo táto nová generácia? Udržal si obrazovú kvalitu?

Celé moje dobrodružstvo s Canon PowerShot G1X Mark II sa začalo na Facebooku, nevinnou poznámkou pod jedným statusom, ktorý pustil do sveta Canon Slovensko s.r.o.. Po mojom príspevku veci nabrali rýchly spád a výsledkom toho bola situácia, že som raz v stredu podvečer sedel v zasadačke spoločnosti Canon Slovensko a podpisoval Zmluvu o zápožičke zariadenia. A tým zariadením bol práve G1X.
Môj článok v žiadnom prípade nie je recenzia. Toto nechám na ľudí, ktorý to vedia robiť (ako napríklad Martin Kozák, na ktorého názor na tento foťák sa veľmi teším). Je to len zhrnutie mojich pojmov a dojmov po tom, ako som mal tento foťák 6 dní k dispozícii z pozície človeka, ktorý snáď nikdy nemal dlhodobejšiu skúsenosť s klasickým kompaktom. Takže testovacie schémy, testy oberácie, vinetácie, súdkovania a nejaké grafy tu rozhodne nečakajte. Čo čakať určite môžete, je veľké množstvo fotiek.
Taktiež nebudem opisovať detailnú technickú špecifikáciu foťáku. Tú si prečítate TU.

Prvý dojem 

Okamžite po prebratí G1X MII som si začal užívať možnosť mať v rukách niečo, čoho predaj sa len plánuje. Teda sadol som si do najbližšej kaviarne, zasunul som do fotoaparátu SD kartu, vyresetoval všetky nastavenia a začal som skúmať, čo to vlastne mám v rukách.
Prvý dojem bol výborný - telo je robusné, človek vie,  že má niečo v rukách. Ale aj napriek tomu bolo pre moje ruky malé a hlavne malíček nemal pri držaní čo robiť a tak jednoducho zavadz
al. Po prvom zapnutí ma prekvapil objektív, ktorý má po vysunutí naozaj obdivuhodné rozmery. Ale to je daň za svetelnosť a použitý snímač.
Prvá fotka z G1X_MIIMenu je rozdelené na tri hlavné časti a je celkom prehľadné a zrozumiteľné, pričom umožňuje vytvoriť aj užívateľské menu, čo som veľmi ocenil, keďže prístroj má menej tlačítok, ako by som chcel.  Nastavil som si RAW + JPEG v maximálnej kvalite, formát 3:2 a vybral som sa do sveta ako klasický turista s kompaktom na krku. Veľmi som si užíval vstavaný ND filter (jeho silu odhadujem na ND8), ktorý je vynikajúca vec. Jediné, čo mi v tom to prípade chýbalo, bola možnosť ako ho namapovať na nejaké tlačítko. Druhá vec, ktorú som si vychutnával, bola nízka hĺbka ostrosti. Relatívne veľký čip a svetelnosť objektívu, ktorý začínal na F2,0 dáva určité možnosti na hranie sa s HO. 

  Drvivú časť dňa som strávil v režime Tv, kde som si celý čas zvykal na to, že sa clona meni krúžkom na objektíve. Je to vec, ktorú som nemal v krvi a spôsobovala mi menšie problémy. Ale zvyknúť sa na to určite dá. Druhá vec, na ktorú som prichádzal celkom dosť dlho (keď manuál som nemal k dispozícii a z netu sa mi ho v prvý deň sťahovať nechcelo) bol spôsob, ako riešiť korekciu expozície. Aj toto je riešené cez krúžok na objektíve. Tu si myslím, že klasické riešenie by bolo lepšie. Taktiež sa mi ako krajne nevýhodné ukázalo nastavenie, ktoré umožňovalo exponovať dotykom na LCD. Keď som mal zapnutý foťák na krku, (nevypínať fotoaparát je zvyk asi všetkých ľudí, ktorý fotia zrkadlovkami), tak som bruchom narobil celkom dosť fotografií, ktoré by sa dali označiť ako silné momentky občas siahajúce až k surrealizmu :-) Takže toto nastavenie som potom radšej vypol.
Čo som ocenil a z čoho som bol dosť prekvapený, bol výklopný LCD, na ktorý som si zvykol veľmi rýchlo a naozaj to začínam oceňovať ako šikovnú vec. Škoda toho, že sa dá vyklápať len smerom hore, alebo smerom dole. Ak by bol na kĺbe, tak by jeho užitočnosť silne vzrástla.
Posledná vec, ktorá ma v prvý deň potešila, bola výkonnosť snímača na vysoké ISO. Osobne nie som šumofil a do určitého množstva je mi šum dosť ukradnutý. V každom prípade, ako som mal nastavené AUTO ISO, tak s uchádzajúcim svetlom sa ISO zvyšovalo a ja som len neveriacky pozeral, ako dobre fotky vyzerajú aj na ISO 1600, poprípade 3200. V tejto kategórii sa G1X rozhodne nechová ako kompakt... :-)

Posledná vec, ktorú som skúsil v prvé hodiny, bola panning. Teda AFC plus dlhý čas. Tu zodpovedne prehlasujem, že G1X naozaj nie je fotoaparát na šport. Ale na druhej strane, s trochou šťastia sa dá vyrobiť aj pekný panning, ako je možné vidieť na nasledujúcej fotke.

Paning

Prvý deň pre mňa skončil tým, že sa mi vybila batéria a ja som bol nútený s jeho hraním skončiť. V každom prípade som v prvý deň nacvakal asi 200 fotiek najrôznejších motívov. Po týchto prvých dotykoch som mal z tohoto fotoaparátu nazaj dobrý pocit.

Druhý dojem

Nasledovalo stiahnutie fotiek do počítača. Keďže Aperture (celkom pochopiteľne) zatiaľ RAW tohto prístroja nepozná (a na stiahnutie DPP som bol príliš lenivý :-) ), tak som pracoval s JPEG súbormi. V počítači sa mi moje podozrenia z pozerania fotiek na LCD potvrdili - tento foťák fotí naozaj výborne. Pre mňa je obrazová kvalita JPEG enginu skvelá. Uvidíme, čo sa z fotiek stane, keď Apple pridá podporu pre RAW, alebo ja sa prinútim naištalovať DPP. Ak to bude ešte lepšie, tak pred inžiniermi z Japonska dám klobúk dole.

Ďalšie dni som G1X MII používal ako obrazový zápisník. Mal som ho takmer stále zo sebou a skúšal som ho vo všetkých možných svetelných situáciách. Všetko to ale boli viac menej štandardné scény. Naozajstný test schopností G1X MII mal prísť v sobotu. A aj prišiel. Dostal som možnosť fotiť deviate pokračovanie Pit Cage Fighting - Out of control. Takže do brašne k Canon EOS 7D a pribudol aj G1X MII s tým, že uvidíme, ako sa vysporiada s neistými a stále sa meniacimi svetelnými podmienkami v hale. Tu už G1X MII narážal na hranice svojich schopností a možností. V časoch, kedy bojovníci vychádzali do arény, vo vzduchu bolo množstvo dymu a do toho blikali stroboskopy ostrým svetlom, mal foťák silné problémy zaostriť. Ani som sa mu veľmi nečudoval, nakoľko v týchto podmienkach mala čo robiť aj zrkadlovka so svetelným objektívom a USM ostrením. Ale keď sa svetelné podmienky ustálili a bojovníci začali robiť to, za čo berú peniaze, tak G1X MII dokázal robiť pekné fotky. Samozrejme k tomu človek potreboval kúsok šťastia, keďže ako som už spomínal,  AFC nie je práve rýchlik

 
V každom prípade som s G1X MII medzi fotografmi s 5D MKIII, 6D, D700 a podobne vyzeral dosť zaujímavo... :-) Čo bolo prekvapujúce, že v tomto prostredí s neuveriteľne hlasnou hudbou tento fotoaparát robil výborné videá s relatívne čistým zvukom. V oblasti videa som veľký amatér, ale trúfam si povedať, že video je na slušnej úrovni.

Tretí dojem

Po niekoľkých dňoch som sa s G1X MII dosť zžil, aj na jeho ovládanie som si zvykol. K čomu som si ale ani po niekoľkých dňoch nedokázal nájsť cestu - to bol dotykový LCD. Nemôžem si pomôcť, ale akýkoľvek úkon mi príde logickejšie a rýchlejšie urobiť tlačidlom, než máchať prstami po LCD. Veľmi často som využíval možnosti videa, takže po tejto skúsenosti jemne obraciam svoj názor na možnosť nahrávania videa fotoaparátom na "je to celkom šikovné a môže sa to zísť".
Počiatočná eufória z novej veci postupne vyprchala a začal som G1X MII brať ako to, k čomu bol vyrobený - fotoaparát každodennej potreby s viac ako nadpriemernými parametrami. V každom smere.
Čo som vôbec netestoval - bolo WiFi a NFC. Tieto nové vychytávky ma nechávajú chladným. Momentálne nemám pre ne žiadne využitie, a preto som im ani nevenoval pozornosť. Takže prínos integrácie týchto novostí nebudem hodnotiť.

Čo na záver?

 

Ako by som to celkovo zhrnul? Jednou vetou asi takto nejako: "Výborný počin Canonu, ktorý bude hľadať ťažko konkurenciu vo svojej triede - teda medzi kompaktami bez možnosti meniť objektív".

 

No a rozšírenejšia verzia mojich niekoľkých dní s G1X MII?
Je to super foťák. Ako doplnok k zrkadlovke je priam úžasný, ako veľmi kvalitný rodinný foťák je fantastický. Viem si ho predstaviť ako takmer ideálny dovolenkový foťák, s ktorým by som bez problémov vyrazil na cesty a s pokojným svedomím nechal zrkadlovku doma. A to všetko bez obáv z toho, že by moje fotografie nejako výrazne utrpeli na technickej kvalite.
Čo je škoda, je zrejme cena. Ale nič sa nedá robiť - za vlastnosti a kvalitu sa platí.

 

A ako poslednú vec som si nechal také moje plus - mínus:

Plus:

 • výborné "vyrobenie" - je to kus foťáku, žiadny orezávač v plastu
 • veľkosť snímača
 • rozumné rozlíšenie snímača - 12,8 M pix je tak akurát. Výsledné JPG a CR2 súbory majú znesiteľnú veľkosť
 • objektív začínajúci na F2,0
 • výkon na vysoké ISO
 • slušné video (pre moje potreby až až :-)
 • vstavaný ND filter
 • výklopný LCD

Mínus:

 • stále je to pomalé - od zapnutia po prvý snímok prejde more času.
 • bleck out pri sekvenčnom fotení - fotiť panning je takmer nemožné
 • AFC stále nestíha (tu som ale silne neobjektívny, keďže prvú generáciu G1X som nemal a tak všetky rýchlostné porovnávania sú voči Canon EOS 7D alebo 40D)
 • málo tlačidiel na tele fotoaparátu - ND filter si priam pýta samostatné HW tlačidlo
 • cena (niekde okolo 800€) - ak by to stálo polovicu, nepremýšľam ani sekundu

Všetky uverejnené fotky sú už upravované. Tak ako vypadli z foťáku si ich v plnom rozlíšení môžete stiahnuť odtiaľ. Archív obsahuje jak JPG tak CR2 a jeho veľkosť je takmer 400MB.

Za zapožičanie fotoaparátu veľmi pekne ďakujem zastúpeniu Canonu na Slovensku, spoločnosti Canon Slovensko s.r.o.

 

 

img_0001
img_0014
img_0030
img_0051
img_0089
img_0093
img_0105
img_0122
img_0131
img_0144
img_0171
img_0218
img_0230
img_0254
img_0267
img_0284
img_0292
img_0327
img_0347

Ostatná aktualizácia: piatok, 09. máj 2014, 20:53

Komentárov   

 
0 # webové stránky 2015-07-16 12:45
Skvele napísané, bodaj by bolo viac takýchto tém.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Braňo 2015-07-16 14:19
Ďakujem. Ak pomohlo pri výbere prístroja, tak účel splnený. Dokonca teraz som pozrel Alzu a už sa dá zohnať okolo 670€, čo už sa blíži k znesiteľnej cene... :-)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # http://Health4u.sk/ 2015-07-17 05:08
Dobre, že som našiel tento článok. Nesklamal som sa.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # jar no 2015-08-25 20:14
Pozor, ten kretén čo tu píše komentár s menom portálu Health4u je písaný robotom. Podporuje tak prašivý hnusný podvod na stránke, ktorú prezentuje, Robí si reklamu. Hromadnú a nenápadnú. Keď ho kreténa zmažete, tak môžete zmazať aj môj komentár.

Vysvetlenie - ide o megapodvod, falošné magazíny, ktoré fingujú články a podporujú podvodné neschálené nebezpečné prípravky. Googlujte. http://hoax.sk/pochybne-praktiky/pozor-na-magaziny-health4u-healthraport-a-recenzia365/
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # www.hairmastic.sk 2015-07-17 08:04
Vďaka! Skvelý článok, nie vždy sa vydarí podobná perlička.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # http://healthraport. 2015-07-18 03:53
Príspevok hodný pozornosti. Pozdravujem a želám veľa šťastia pri ďalšom písaní.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # healthraport.sk 2015-07-18 19:14
Čítam a čítam, a miestami sa cítim, ako by som bol autorom ja sám.
Čakám na ďalšie veci
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # www.kremlefery.sk 2015-07-19 08:19
Téma, ktorej sa tu autor venuje, je vyhodnotená veľmi trefne.
Mám podobný názor
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # http://www.vitall. 2015-07-23 22:09
Geniálne napísané. Dúfam, že sa sem vrátim.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # vitall.sk 2015-07-27 01:19
Nie je nič lepšie ako konkrétne vyjadrenia na tému.
Podarilo sa ti, a ja viem o čom hovorím, lebo takéto
veci je trochu ťažké nájsť na nete
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Claudette 2017-05-17 15:12
Hello my loved one! I want to say that this article is awesome, great written and come with approximately all important infos.
I'd like to peer more posts like this.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Alinaseal 2018-10-06 10:23
агентство интернет-маркет инга полного цикла, исполняющее круглый комплекс услуг по разработке и поддержке веб-систем.
С 2004 года мы создаем веб-сайты, интернет-магази ны и информационные порталы,
разрабатываем систему вывода вашего бизнеса в глобальной, проводим рекламные и PR-кампании,
а также консультируем и предоставляем любые надежда услуг по поддержке вашего интернет-проект а.
Великий профессиональны й уровень наших персонала,
ориентация на потребности заказчика позволяют нам выполнить задачи всякий сложности.
Продвижение сайтов
продвижение сайтов Казань
раскрутка сайта
Раскрутка и продвижения сайта в internet удовлетворяет строй задач компании,
основная конец – увеличение заявок и, в конечном итоге, продаж.
Seo продвижение сайта – вывод,
направленных для повышение его положений в выдаче Яндекс,
который улучшит к порталу целевой посетителей.
https://vk.com/prodvizhenie_saitov_kzn - вывод сайта цена
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # result toto hari ini 2018-10-17 14:16
Method it can still be really starting from the heart and from
the you in some way shape or form! Of course, it
is obvious that lying is not optional in Squidoo. It is also can increase your blog's page ranking.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # mega888 casino 2018-10-18 08:46
It really one among the the best internet marketing strategies going because it allows you to leverage your
own time. It's also good to pretend to understand more than you begin doing.
Blogs deliver a good deal of creativity.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # rollex11 2018-10-25 13:37
We read with our mind and use our imagination to paint the setting of the detective thriller we are reading.
Anybody who gives dating relationship advice always emphasizes
on having good communication skills.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # scr888 download 2018-10-29 13:20
It can be important that your chosen site recently
been around for about a while. As you place a comment may
get also place in a link. These sites will help you rank
larger.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # live22 download 2018-12-11 05:53
Oh my goodness! Incredible article dude! Many thanks, However I am going through problems
with your RSS. I don't know the reason why I am unable to join it.
Is there anybody getting identical RSS problems? Anyone that knows the solution will
you kindly respond? Thanks!!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # rollex11 2018-12-12 10:52
Word of mouth advertising is probably the
most powerful kind of advertising an individual. Look back over the
course of this relationship, seeing if get changed,
minimizing those traits.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # live22 download 2018-12-23 04:37
One specific and simple theme exactly what should be focused during.

Having a good idea of what your members want allow you to give them
the same and thus retain them for long.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # joker123 apk 2019-02-03 07:34
The to be able to make money from blogging are many and quite easy to use.
Both individuals will reap the benefits of the efforts you both do to enhance your sites
traffic.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # JasonOrabbind 2019-02-06 03:57
Здравствуйте !
Вы хотите качественный интернет проект который будет приносить вам прибыль на пассиве? - тогда вы по адресу DeNIKE разработчик предлагает грамотные решения по разработке интернет проектов для вашего бизнеса

Я могу вам предложить:
- Разработка ботов
- Разработка сайтов
- Разработка скриптов
- Разработка инвестиционных платформ

разработка личного кабинета
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # WillieCab 2019-02-09 16:02
Здравствуйте!
Наша компания занимается изготовлением и поставкой металлоконструк ций любой сложности
корпуса и роторы рубок, корпуса и валы рыхлителей и т.д.),
ножей для рубок, шредеров, агломераторов из стали У8А, 9ХС, 6ХВ2С.


ножи для дробилок
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # m ntc33 2019-02-15 17:30
We're a bunch of volunteers and opening a new scheme in our community.
Your site offered us with helpful info to work on. You've performed an impressive activity and our entire community might be grateful to you.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Lorenpussy 2019-02-16 09:16
займы онлайн на личную карту
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # onelf 2019-02-22 18:59
Где, как скачать бесплатный студенческий Автокад, затем установить на компьютер. Студенческое сообщество Autodesk. Регистрация. Скачивание студенческой версии Автокад. Установка AutoCAD. Видео. Статья.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # m ntc33 2019-02-23 12:34
These methods will drive more traffic to your blog.

For this to work, 'word' your links exactly. He somehow found out about
advertising and marketing and thought try it all out.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # MaHot 2019-02-24 10:08
на сайте поворот объектов в AutoCAD
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # gusty 2019-02-24 12:58
Повернуть объекты в Автокаде здесь Статья. Видео.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # MaHot 2019-02-27 12:08
на сайте поворот объектов в AutoCAD
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Arthquats 2019-03-09 05:28
here about rectangle in AutoCAD.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Jeffreytor 2019-03-16 21:52
https://drawing-portal.com/isometry-autocad/isometric-in-autocad.html изометрия autocad.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # 918kiss ong 2019-03-17 21:59
If your self esteem is low, then, you may to improve the level.
Listening to the small "Stop" voice was dangerous, because I
may disappoint folk. We are not aware the full affect within our prayers.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # 918kiss ong 2019-03-17 21:59
If your self esteem is low, then, you may to improve the level.
Listening to the small "Stop" voice was dangerous, because I
may disappoint folk. We are not aware the full affect within our prayers.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # 918kiss ong 2019-03-17 22:00
If your self esteem is low, then, you may to improve the level.
Listening to the small "Stop" voice was dangerous, because I
may disappoint folk. We are not aware the full affect within our prayers.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # 918kiss ong 2019-03-17 22:01
If your self esteem is low, then, you may to improve the level.
Listening to the small "Stop" voice was dangerous, because I
may disappoint folk. We are not aware the full affect within our prayers.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # mega888 apk 2019-03-28 02:22
Hey very nice blog!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # DennisLor 2019-04-01 21:16
Пункт секционирования столбовой 6-10кв, КТП КОМПЛЕКТНЫЕ ТРАНСФОРМАТОРНЫ Е ПОДСТАНЦИИ москва, Производство ктп москва и т.п. Вы найдете на нашем специализирован ном сайте: http://sviloguzov.ru/ - Мы рады Вам!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # DennisLor 2019-04-05 21:19
250ква.400ква.6 30ква.1000ква Вру 0.4 ква Панели що70 Распредустройст во 10-0.4ква, КТП КОМПЛЕКТНЫЕ ТРАНСФОРМАТОРНЫ Е ПОДСТАНЦИИ москва, Производство ктп москва и др. на: http://sviloguzov.ru/ - Добро пожаловать!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # nicbem 2019-04-25 08:39
Реставрация ванн https://vanna-professional.ru
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # joker123 casino 2019-04-26 04:13
My brother suggested I might like this blog. He was entirely right.
This post actually made my day. You can not imagine just how much time I had spent for this info!
Thanks!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # joker123 casino 2019-04-26 04:13
My brother suggested I might like this blog. He was entirely right.
This post actually made my day. You can not imagine just how much time I had spent for this info!
Thanks!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # BennieSaf 2019-05-04 19:50
301 Moved Permanently http://www.918online.today - More info!..
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # BennieSaf 2019-05-06 04:11
Car Filters – GTP Motorsports https://gtp.com.my/replacement-air-filters/car-filters/ - More info!..
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # BennieSaf 2019-05-07 21:33
Welcome to OWS.MY - Home http://ows.my - More info!..
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # lpe88 download 2019-05-08 21:45
Having a blank document to work with helps producing an outlet for your thinking on future
topics or content. The placing ads smack in the very center of interrupting content can be a bad
inspiration.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # lpe88 download 2019-05-08 21:45
Having a blank document to work with helps producing an outlet for your thinking on future
topics or content. The placing ads smack in the very center of interrupting content can be a bad
inspiration.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # BennieSaf 2019-05-09 10:35
301 Moved Permanently http://www.918online.today - More info!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # BennieSaf 2019-05-09 23:12
Welcome to OWS.MY - Home http://www.ows.my - More info!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # joker123 apk 2019-05-13 00:11
You need to homework . keyword research first by typing
any keyword related to your blog topic. You actually have a blog make certain include it in your marketing methods.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # BennieSaf 2019-05-13 02:07
301 Moved Permanently https://www.918online.today/sportsbook-malaysia/ - Show more!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # live blackjack bot 2019-05-13 02:20
We simply compete with big sites or grab a good position for that popular
keywords as okay. Try always be different and different
with your marketing. Affiliate marketing is an approximate but rewarding occupation.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # live blackjack bot 2019-05-13 02:20
We simply compete with big sites or grab a good position for that popular
keywords as okay. Try always be different and different
with your marketing. Affiliate marketing is an approximate but rewarding occupation.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # live blackjack bot 2019-05-13 02:21
We simply compete with big sites or grab a good position for that popular
keywords as okay. Try always be different and different
with your marketing. Affiliate marketing is an approximate but rewarding occupation.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # sky 77758-1 2019-05-13 02:34
Look for patterns in your daughter's clothes that select on a floral web.
You would use something like "NFL Football Team Jerseys".
This provides the web page with more traffic.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # sky 77758-1 2019-05-13 02:35
Look for patterns in your daughter's clothes that select on a floral web.
You would use something like "NFL Football Team Jerseys".
This provides the web page with more traffic.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # sky 77758-1 2019-05-13 02:35
Look for patterns in your daughter's clothes that select on a floral web.
You would use something like "NFL Football Team Jerseys".
This provides the web page with more traffic.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # BennieSaf 2019-05-13 13:47
301 Moved Permanently https://www.918online.today/category/pussy888/ - More info!..
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # all toto 4d 2019-05-13 15:59
No matter if some one searches for his vital thing, therefore he/she wishes
to be available that in detail, therefore that thing
is maintained over here.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # mega casino 2019-05-13 23:01
It's also good to pretend comprehend more than you actually do.
Within the traffic obtain the chances of making more sales.
This is the same goal the for particular customers.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # mega casino 2019-05-13 23:02
It's also good to pretend comprehend more than you actually do.
Within the traffic obtain the chances of making more sales.
This is the same goal the for particular customers.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # BennieSaf 2019-05-14 00:12
Car Filters – GTP Motorsports https://gtp.com.my/replacement-air-filters/car-filters/ - Car Filters – GTP Motorsports!..
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # scr888 v4.0 2019-05-14 07:06
I know this website gives quality dependent posts and additional information, is there any other website which presents
these things in quality?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # scr888 v4.0 2019-05-14 07:06
I know this website gives quality dependent posts and additional information, is there any other website which presents
these things in quality?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # scr888 v4.0 2019-05-14 07:07
I know this website gives quality dependent posts and additional information, is there any other website which presents
these things in quality?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # BennieSaf 2019-05-15 03:33
301 Moved Permanently http://www.918online.today - More info!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # BennieSaf 2019-05-16 09:10
Welcome to OWS.MY - Home http://ows.my - Welcome to OWS.MY - Home!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # BennieSaf 2019-05-17 22:28
301 Moved Permanently https://www.918online.today/category/joker123/ - More info!..
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # BennieSaf 2019-05-18 15:45
Welcome to OWS.MY - Home http://www.ows.my - Click here...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # BennieSaf 2019-05-19 03:21
301 Moved Permanently https://www.918online.today/category/918kiss-scr888-online-casino-malaysia/ - Show more!..
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # BennieSaf 2019-05-19 21:49
Welcome to OWS.MY - Home http://www.ows.my - More info!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # sky777 download 2019-05-22 07:25
So you're leaving comments, you're getting all those backlinks comping up to over a chance.
If want permanent writers, then you have to go for any job sites
and consultancy.

my homepage ... sky777 download: http://Www.Ezyget.com/index.html
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # sky777 download 2019-05-22 07:25
So you're leaving comments, you're getting all those backlinks comping up to over a chance.
If want permanent writers, then you have to go for any job sites
and consultancy.

my homepage ... sky777 download: http://Www.Ezyget.com/index.html
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # BennieSaf 2019-05-25 17:01
Welcome to OWS.MY - Home http://ows.my - Welcome to OWS.MY - Home...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # ShawnGeold 2019-05-27 13:51
301 Moved Permanently https://www.918online.today/category/918kiss-scr888-online-casino-malaysia/ - Click here!..
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Robtvok 2019-05-29 07:17
Штриховка в Автокаде https://drawing-portal.com/shading-gradient-autocad/shading-gradient-autocad.html как нанести, построить.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # ShawnGeold 2019-05-30 04:23
301 Moved Permanently https://www.918online.today/category/live22/ - More info!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # ShawnGeold 2019-05-31 15:27
Car Tuning – GTP Motorsports https://gtp.com.my/home/auto-tune-services/car-tuning-services/ - Car Tuning – GTP Motorsports!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # BennieSaf 2019-05-31 21:14
301 Moved Permanently https://www.918online.today/category/joker123/ - More info>>>
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # ShawnGeold 2019-06-01 02:09
Welcome to OWS.MY - Home http://www.ows.my - Show more...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Robtvok 2019-06-01 02:27
Штриховка в Автокаде https://drawing-portal.com/shading-gradient-autocad/shading-gradient-autocad.html как нанести, построить.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # ShawnGeold 2019-06-01 14:16
Welcome to OWS.MY - Home http://ows.my - More info>>>
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Federer news 2019-06-01 20:11
Very great post. I simply stumbled upon your blog
and wanted to mention that I've truly loved browsing your
blog posts. After all I'll be subscribing in your rss feed and
I hope you write once more soon!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # BennieSaf 2019-06-02 04:13
301 Moved Permanently https://www.918online.today/category/918kiss-scr888-online-casino-malaysia/ - More info>>>
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # ShawnGeold 2019-06-02 10:00
Welcome to OWS.MY - Home http://ows.my - Click here>>>
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # ShawnGeold 2019-06-02 20:41
301 Moved Permanently http://www.918online.today - Show more>>>
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # ShawnGeold 2019-06-04 10:23
Welcome to OWS.MY - Home http://www.ows.my - More info!..
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # BennieSaf 2019-06-04 13:45
301 Moved Permanently https://www.918online.today/category/ace333/ - Show more!..
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # BennieSaf 2019-06-05 02:37
Welcome to OWS.MY - Home http://ows.my - Click here!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # AntonioFap 2019-06-05 13:16
918kiss online indonesia http://www.918indo.org/ - Show more!..
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # BennieSaf 2019-06-05 16:50
301 Moved Permanently http://www.918online.today - More info!..
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # BennieSaf 2019-06-06 23:59
Car Tuning – GTP Motorsports https://gtp.com.my/home/auto-tune-services/car-tuning-services/ - More info!..
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # AntonioFap 2019-06-07 07:37
918indo.com – Online Casino Indonesia http://www.918indo.com/ - 918indo.com – Online Casino Indonesia!..
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # BennieSaf 2019-06-08 01:17
Welcome to OWS.MY - Home http://ows.my - More info...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # BennieSaf 2019-06-09 01:48
Car Tuning – GTP Motorsports https://gtp.com.my/home/auto-tune-services/car-tuning-services/ - Show more...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # AntonioFap 2019-06-09 10:48
301 Moved Permanently https://www.918online.today/category/live22/ - Click here!..
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # mobile roulette uk 2019-06-10 06:06
If some one wants to be updated with most recent technologies then he
must be pay a quick visit this web page and be up to
date daily.

Here is my blog post; mobile roulette uk: http://monkeybusinessimages.net/__media__/js/netsoltrademark.php?d=news.ezyget.com%2F881-mega888%2Fprofile
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # BennieSaf 2019-06-10 09:12
301 Moved Permanently https://www.918online.today/category/pussy888/ - 301 Moved Permanently!..
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # BennieSaf 2019-06-11 15:59
Car Filters – GTP Motorsports https://gtp.com.my/replacement-air-filters/car-filters/ - Click here...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # BennieSaf 2019-06-12 05:29
301 Moved Permanently https://www.918online.today/category/pussy888/ - Click here!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # AntonioFap 2019-06-14 09:48
918kiss online indonesia http://www.918indo.org/ - Show more!..
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # BennieSaf 2019-06-14 17:38
Car Tuning – GTP Motorsports https://gtp.com.my/home/auto-tune-services/car-tuning-services/ - Car Tuning – GTP Motorsports!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # AntonioFap 2019-06-15 06:56
301 Moved Permanently http://www.918online.today - 301 Moved Permanently!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # BennieSaf 2019-06-15 07:18
Welcome to OWS.MY - Home http://ows.my - Show more...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # BennieSaf 2019-06-15 21:04
301 Moved Permanently https://www.918online.today/category/918kiss-scr888-online-casino-malaysia/ - More info...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # rardLoode 2019-06-29 07:14
Hello. And Bye.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # rardLoode 2019-07-07 04:14
Hello. And Bye.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Clarkmog 2019-07-15 22:06
клининговые услуги гай
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Clarkmog 2019-07-17 06:55
химчистка квартиры гай
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Clarkmog 2019-07-17 08:07
уборка квартир орск
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # VinBot 2019-07-24 10:02
Ремонт https://megaremont.site квартир
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # slovaHon 2019-08-03 15:01
It is english language possible to write? Sorry for my proor eng
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # checkvilGat 2019-08-22 12:36
i am Checkvil. This i my login on this forum. it is good ? :)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Kevinsnubs 2019-08-23 00:45
Как собрать li-ion аккумулятор 48V для электровелосипе да из банок типа 18650 своими руками.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Rosaliedus 2019-08-30 11:31
Кто в сети? Пообщаемся?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # rardLoode 2019-08-31 15:03
Hello. And Bye.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # rardLoode 2019-09-13 11:03
Hello. And Bye.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # BestChloe 2019-09-17 09:20
I have noticed you don't monetize branoulbrich.co m, don't waste your traffic,
you can earn extra bucks every month with new
monetization method. This is the best adsense alternative
for any type of website (they approve all sites), for more info
simply search in gooogle: murgrabia's tools
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # BestChloe 2019-09-17 09:22
I have noticed you don't monetize branoulbrich.co m, don't waste your traffic,
you can earn extra bucks every month with new
monetization method. This is the best adsense alternative
for any type of website (they approve all sites), for more info
simply search in gooogle: murgrabia's tools
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # itacef 2019-09-23 01:19
Ciao a tutti vengo dall'italia
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # rardLoode 2019-09-28 13:18
Hello. And Bye.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # itacef 2019-09-28 23:07
Ciao a tutti vengo dall'italia
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # rardLoode 2019-09-30 01:58
Hello. And Bye.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # itacef 2019-10-03 14:34
Ciao a tutti vengo dall'italia
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # rardLoode 2019-10-12 05:48
hello everyone thanks for approve
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # rardLoode 2019-10-30 00:45
hi :) bross :)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # itacef 2019-11-06 05:00
Ciao a tutti vengo dall'italia
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # itacef 2019-11-08 04:52
Ciao a tutti vengo dall'italia
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # itacef 2019-11-10 19:38
Ciao a tutti vengo dall'italia / itawero
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # rardLoode 2019-11-13 16:55
posso usare l'italiano or english
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # rardLoode 2019-11-14 12:39
posso usare l'italiano or english
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # rardLoode 2019-11-17 03:31
posso usare l'italiano or english
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # WilliamApads 2019-11-18 08:58
918indo_1310201 9
ANSI
Roberteduff
RoberteduffYR
$aptK7k1y7K

GDLVDNU622

pop.gmail.com

124456847
Maputo
Mozambique
Service
Cycling0

áèçíåñ
äîñóã
îáúÿâ
êóðèëêà
ôëåéì
ôëýéì
îñíîâí
ðàçâëå÷
îôôòîïèà ª
îôòîïèê
îôô-òîïè ê
ïðî÷åå
ðàçíîå
îáî âñ¸ì
flood
flame
stuff
blah
off-topic
off topic
offtopic
oftopic
general
common
business
îáùà
îáùèé
îáùåå
îáùèå
ðåêëàì
adver
false
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Roberteduff 2019-11-22 01:51
account 918kiss – 918indo.com Show more...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # WilliamApads 2019-11-23 16:46
918indo_1310201 9
ANSI
Roberteduff
RoberteduffYR
$aptK7k1y7K

GDLVDNU622

pop.gmail.com

124456847
Maputo
Mozambique
Service
Cycling0

áèçíåñ
äîñóã
îáúÿâ
êóðèëêà
ôëåéì
ôëýéì
îñíîâí
ðàçâëå÷
îôôòîïèà ª
îôòîïèê
îôô-òîïè ê
ïðî÷åå
ðàçíîå
îáî âñ¸ì
flood
flame
stuff
blah
off-topic
off topic
offtopic
oftopic
general
common
business
îáùà
îáùèé
îáùåå
îáùèå
ðåêëàì
adver
false
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # JamesVep 2019-11-25 20:33
Uberwin.club – Asia Online Kasino More info>>>
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # RubenHedly 2019-11-28 17:24
SportsBook – 5Bintang Kasino http://www.5bintangkasino.com/sportsbook/ - More info!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # SherryGum 2019-12-25 10:27
Sanduga Fusion Restaurant consists of two parts. One part is a lounge for smoking a hookah.

For hookahs we used exclusive types of tobacco, for example Social smoke (USA), Argelini (Jordan), and premium tobacco World Tobacco Original (Russia).
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # MixSmery 2019-12-31 09:11
hi guys :). I am looking for help for me and my girl. i am from France
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # RubenHedly 2020-01-12 07:10
Rollex – 5Bintang Kasino http://www.5bintangkasino.com/rollex/ - Rollex – 5Bintang Kasino!..
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # first game 2020-01-14 05:43
I think you have noted some very interesting points, regards for the post.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # first game 2020-01-14 05:44
I think you have noted some very interesting points, regards for the post.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # first game 2020-01-14 05:44
I think you have noted some very interesting points, regards for the post.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # vegas betting online 2020-01-22 21:56
Hi mates, its enormous piece of writing on the topic of educationand entirely explained, keep it up all the time.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # vegas betting online 2020-01-22 21:56
Hi mates, its enormous piece of writing on the topic of educationand entirely explained, keep it up all the time.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # vegas betting online 2020-01-22 21:57
Hi mates, its enormous piece of writing on the topic of educationand entirely explained, keep it up all the time.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # lotto88 2020-01-24 12:22
Hey! Someone in my Myspace group shared this website with us so I came to look it over.

I'm definitely enjoying the information. I'm bookmarking and
will be tweeting this to my followers! Fantastic blog and excellent design and style.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # lotto88 2020-01-24 12:22
Hey! Someone in my Myspace group shared this website with us so I came to look it over.

I'm definitely enjoying the information. I'm bookmarking and
will be tweeting this to my followers! Fantastic blog and excellent design and style.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # lotto88 2020-01-24 12:23
Hey! Someone in my Myspace group shared this website with us so I came to look it over.

I'm definitely enjoying the information. I'm bookmarking and
will be tweeting this to my followers! Fantastic blog and excellent design and style.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # lotto88 2020-01-24 12:23
Hey! Someone in my Myspace group shared this website with us so I came to look it over.

I'm definitely enjoying the information. I'm bookmarking and
will be tweeting this to my followers! Fantastic blog and excellent design and style.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Free business joomla templates